best video with air Canada, copilot bye bye

Autor: admin  |  Sekce: Cesta

Sometimes Goodbye St. Maarten

Autor: admin  |  Sekce: Cesta

21.3.2010 – LKPR / EHAM / TNCM
30.3.2010 – TNCM / TNCC
31.3.2010 – EHAM / LKPR

Videos from Maho Beach, St.Maarten

Autor: admin  |  Sekce: Cesta

Video from Maho Beach

Autor: admin  |  Sekce: Cesta

přidané foto / add photos

Autor: admin  |  Sekce: Cesta

Odlétající letadla / Departures Photos

Přilétající letadla / Landings Photos

Foto ostrova St. Maarten / Photos island St. Maarten

21.3.2010 – Cesta na ostrov a její zážitky – PRG-AMS-SXM

Autor: admin  |  Sekce: Cesta

 

Ahoj všem spotterům a nadšencům o letectví, 21.března 2010 naše expedice kolem 07:00 CET nastoupila na palubu letadla Airbus A319 společnosti Czech Airlines na letišti Ruzyně, Praha (PRG), let KL3120.

 

Zde začala naše dlouhá, ale již očekávana cesta za unikátním ostrovem, který je znám po celém světě svojí dráhou pro letadla v bezprostřední blízkosti pláže. Vše probíhalo jak má, zavazadla byla odbavena, během letu jsme dostali malou bagetku a pivko české značky Gambrinus. Mimochodem, byli s námi na palubě dvě sympatické letušky se kterými jsme se dali do rozhovoru při opouštění letadla a se slovy, že letíme na ostrov Svatý Martin, nám popřáli pěknou dovolenou. Po příletu na letiště Schiphol, Amsterdam, AMS jsme měli necelých 50 minut na přesun pro odlet letu KL0785 společností KLM, kde na nás čekalo vytoužené letadlo Boeing B747-400 s registraci PH-BFB, což nebylo mnoho, protože jsme spotteři a tak bylo třeba udělat pár profi fotek :-)

Po úchvatném startu B747-400 kolem 10:00 CET z runwaye na Schipholu, jsme opustili Evropu směrem k Anglii a dále na širý Atlantik. Cca po deseti hodinách letu jsme za expandujícího tlukotu srdce, že jsme to zvládli, přistáli na ostrově o kterém jsme snili, alespoň jednou navštívit bylo to přibližně ve 14:20 AST. Již z výšky jsme koukali co je to za trpaslíka s nadhernými písečnými plážemi okolo celého ostrova.

Při vstupu do příletové haly, marného hledání zavazadel, jsme zjistili, že zavazadla zůstali někde v Evropě a na letišti je prostě nestihli přeložit. Tím jsme nabrali zpoždění opustit letiště a tak stihnout nafotit odlet našeho letadla. Ubytovali jsme se na hotelu s tím, že musíme ihned ráno pořešit nákup oblečení.